LAJM I FUNDIT/ Të shtëna me armë në Laç, vritet 24 vjeçari (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e se merkures në Laç ku pas të shtënave me armë zjarri ka mbetur i vrarë një person. Sipas burimeve raportohet se viktima është Viktor Shkorreti 24 vjeç. Ende nuk është bërë identifikimi autorit dhe policia po punon për zbardhjen e rrethanave të plotë të kësaj vrasje. Burime […]

Continue Reading

Studimi i ri e konfirmon: Vaksina e fruthit nuk shkakton autizëm

Në një kohë kur përhapja e fruthit është shtuar jashtëzakonisht shumë tek fëmijët e pavaksinuar, si në Europë ashtu edhe në Amerikë, një studim serioz i publikuar këtë javë nuk ka gjetur asnjë lidhje midis vaksinës kundër fruthit dhe autizmit. Shumë prindër të rinj kanë refuzuar që t’ua bëjnë fëmijëve vaksinën kundër fruthit, duke pasur […]

Continue Reading

Bledi Mane pyet Kryemadhin: Ku i gjen 150 mijë paund/vit për arsimimin e fëmijëve në Angli!?

Gazetari kontravers, Bledi Mane, i ka kushtuar një artikull në Facebook daljes së djeshme të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, në emisionin “Open” të Eni Vasilit. Me një gjuhë therëse dhe sarkazëm origjinale, Bledi Mane vë në lojë Kryemadhin dhe skenën kur ajo u përlot teksa rrëfente që fëmijët e saj i kishte dërguar të […]

Continue Reading

14 gola në Serinë A, por CR7 ka humbur shënjestrën në…

Deri më tani ka shënuar 14 gola në kampionat. Një numër relativisht i mirë për Cristiano Ronaldon. Debutimi i tij në Serinë A është në rrugën e duhur. Shpesh, falë portugezit, Juventusi ka arritur të marrë fitoret, por edhe në rastet kur nuk ka arritur dot të shënojë është kujdesur që një gjë të tillë […]

Continue Reading

Protesta e studentëve, Andi Bushati thotë se ia arriti qëllimit

Për analistin Andi Bushati, edhe nëse protesta e studentëve përfundon, ajo ia ka arritur qëllimit të saj. Sipas Bushatit edhe pse s’u arritën objektivat, protestave e studentëve i dha një leksion të mirë qeverisë për mënyrën se si duhet ngritur zëri për problematika të caktuara. I ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në […]

Continue Reading

Juventus/ Tre oferta të majme për Dybala; Bajerni, PSG dhe Mançesteri i vihen pas

Pas blerjes së Cristiano Ronaldos, Juventusit i është hapur oreksi dhe çdo ditë e më shumë po flitet sikur bardhezinjtë po kërkojnë të sjellin në Torino Kylian Mbappé. Por që të bësh një blerje të tillë, kërkohen sakrifica të mëdha. Një emër nga radhët e Juventusit që ka kërkesa të mëdha sot në Europë është […]

Continue Reading

FOTOT: Akti heroik i polices, i jep gji foshnjes së kequshqyer

  Një oficere policie ka bërë një akt që është përshëndetur nga shumë qytetarë pasi i ka dhënë gji një foshnje të kequshqyer. Celeste Ayala po punonte në spitalin e fëmijëve të Sor Maria Ludovica në Buenos Aires, Argjentinë, kur foshnja u soll në spital duke qarë me dëshpërim. Ajo i kërkoi leje mjekëve për […]

Continue Reading

Vjen edhe Bonucci, shikoni formacionin e frikshëm të Juventusit këtë vit

Rikthimi i Leonardo Bonucci-t, djalit plangprishës, i cili vjet u largua me bujë për t’u bërë kapiten i Milanit, nuk është pritur edhe aq mirë nga tifozët juventinë. Megjithatë, pavarësisht kësaj, këtë vit duket se Juventusi ka një formacion të frikshëm, kompetitiv edhe për në Champions League. Ardhja e CR7 ka shtuar entuziazmin në radhët […]

Continue Reading

Boom në Tiranë, 300 mijë turistë vizitojnë kryeqytetin dhe qëndrojnë disa ditë

Nga janari në Shqipëri kanë ardhur 1.4 milionë të huaj, nga këta 300 mijë kanë vizituar Tiranën si turistë. Këtë vit është shtuar numri i atyre që qëndrojnë disa ditë në kryeqytet, jo vetëm në hotele, por edhe apartamente. Kurioziteti dhe çmimet e ulëta janë arsye kryesore. Top channel sjell rrëfimin e disa të rinjve […]

Continue Reading

Veliaj e mbajti fjalën për fushatën e gjakut, Meta jo!

Në daljen e djeshme për mediat, kryebashkiaku Erion Veliaj e quajti sabotim për 40 ditë kthimit që i bëri Presidenti Ilir Meta dekretit për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Por, sot është shfaqur me punonjësit e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, të cilët po dhuronin gjak në vijim të nismës që Meta lançoi para […]

Continue Reading