Tregtari dhe një grua që mori pjesë në fatkeqësi familjare, ne Shkodër rrezikojnë të sjellin shumë të infektuar

Dy rastet në Shkodër të konfirmuara sot nga Ministria e Shëndetësisë janë raste të reja të cilat nuk lidhen me të mëparshmit në Shkodër. Bëhet fjale për një grua 65-vjeçare nga lagjja Kiras dhe një 55 vjeçar nga Dobraçi i Shkodrës. Mësohet se gruas i kishte vdekur bashkëshorti dy javë më parë dhe në funeral […]

Continue Reading

Dyshohet sërish për helmim te shkolla Janaq Kilica. Prindërit: Policia po na bën presion (Video)

Dyshohet sërish për helmim në shkollën “Janaq Kilica”. Dy nxënës të shkollës ka shfaqur probleme me frymëmarrjen dhe janë shoqëruar në spital me ambulancë. Ndërkohë, në shkollë është krijuar një situatë e tensionuar, pasi prindërit, të panikosur, kanë kërkuar që të marrin fëmijët e tyre. Ata kërkojnë informacion dhe përgjegjësi për ngjarjen, ndërsa kërkojnë që […]

Continue Reading

45-vjeçari ndërron jetë në QSUT. Dyshohet se kishte grip derri

Ka ndërruar jetë 45-vjeçari nga Skrapari i cili u soll ditën e sotme në Tiranë për shkak të problemeve të rënda me rrugët e frymëmarrjes. 45-vjeçari fillimisht ishte paraqitur në spitalin e Beratit ndërsa më pas u transportua me urgjencë drejt QSUT-së Tiranë, për ekzaminim por që humbi betejën me jetën. Ndërkohë mbetet ende mister […]

Continue Reading

FOTO/ Nudo në mes të qytetit, ndërhyn policia. Ç’ndodhi sot në Shkodër

Një episod i pazakontë është regjistruar mesditën e sotme në qendër të qytetit të Shkodrës. Siç shihet dhe në fotot e publikuara nga JOQ, një person terësisht i zhveshur është ulur poshtë bustit të Nënë Terezës, duke krijuar shqetësim te qytetarët. Personi në fjalë ka “alarmuar” edhe policinë, e cila mbërriti në vendngjarje për të […]

Continue Reading

Atentati në Shkodër/ Persona me kapele e syze iu drejtuan makinës të armatosur, objektivi shpëton prej guximit

Policia ka zbardhur ngjarjen e rëndë të ndodhur gjatë ditës së djeshme në Shkodër ku të shtënat në lagjen “Parrucë” alarmuan qytetarët. Gazetari Simon Shkreli raporton për abcnews.al duke iu referuar burimeve nga policia se ngjarja nuk ka qenë aspak e çastit, por bëhet fjalë për një pritë të ngritur ndaj 32 vjeçarit Taulant Ahmeti. […]

Continue Reading

Zjarri në mesnatë në spitalin e Durrësit, 5 pacientë çohen në Tiranë

Mbi ngjarjen e ndodhur në mesnatë, ku në repartin e Ortopedisë në spitalin e Durrësit ra zjarr, i cili përfshiu kabinat elektrike të pavijonit ka reaguar vetë policia. Bëhet me dijeni se shërbimet e Policisë, zjarrfikësit dhe personeli kanë bërë të mundur evakuimin e të gjithë pacientëve nga të katër katet e pavijonit duke i […]

Continue Reading

Arrestohet biznesmeni i ndërtimit, skema e ndërtimeve/ Emri

Një biznesmen ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi akuzohet se u ofronte qytetarëve ndërtime pa lejë kundrejt parave. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se në pranga ra 44-vjecari Sulejman Shahini, pronar i një firme ndertimi ne Elbasan. Biznesmeni u arrestua nga seksioni i krimeve ne komisariatin e policise Elbasan. Bezat raporton se prej […]

Continue Reading

Vrau të dashurin e motrës dhe kushëririn e tij, digjet shtëpia e autorit në Patos

Një zjarr ka përfshirë një banesë në fshatin Kuqar të Patosit. Bëhet fjalë për shtëpinë e autorit të krimit të ndodhur në qendrën shëndetësore të Patosit më 19 dhjetor, gardianit të burgut të fierit Martin Skëndaj, i cili vrau dy vetë, të dashurin e motrës dhe kushëririn e tij Manol Rapaj dhe Elis Kapaj. Zjarrfikëset […]

Continue Reading

Video live/ Panik në Pogradec flakët përpijnë pallatin

Mesditën e kësaj të shtune ka rënë zjarr në një pallat në qytetin e Pogradecit. Ende nuk dihen shkaqet e renies se zjarrit. Zjarrfiksja ne vendin e ngjarjes po tenton të vërë flakët nen kontroll. Pallati ku ka rënë zjarr është ne afersi te kishes. Dyshohet që vatra e zjarrit ka qënë në pjesën e […]

Continue Reading

Asgjësohen 2130 kg mish pule me salmonelë, e importuar nga Polonia (Video)

Sasia pej 2130 kg mish pule e importuar nga Polonia për tregun shqiptar u asgjësua pasi u zbulua se ishte e infektuar me salmonelë. Kreu i AKU në Vlorë, Syrja Binaj, thotë ishin analizat që bëhen në Tiranë që zbuluan se produkti ishte i rrezikshëm. Syrja Binaj: “Ky produkt nuk është shpërndarë asnjë kilogramë, e gjithë […]

Continue Reading