Raporti ditor/6 viktima nga Covid, 697 të infektuar mga Covid

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën apel qytetarëve të kufizojnë kontaktet. Mbajtja e detyrueshme e maskës, ruajtja e higjienës personale dhe distancës fizike janë mjetet që secili ka në dorë për të mbajtur larg virusin e rrezikshëm. Situata e COVID19 në 24 orët e fundit paraqitet si vijon: Janë kryer 3668 testime dhe […]

Continue Reading

Çfarë duhet të hani për të forcuar sistemin imunitar

Të dish se çfarë të hash për të rritur imunitetin do të thotë të ndihmosh trupin të parandalojë dhe të luftojë agresionin e viruseve dhe baktereve. Dieta është shumë e rëndësishme për të forcuar dhe për të qenë më pak të prekshme ndaj viruseve, baktereve dhe sëmundjeve me të cilat ne kontaktojmë çdo ditë. Spinaqi […]

Continue Reading

Tmerr në avion, ndërron jetë pasagjeri me COVID

Pasagjerët e një avioni janë traumatizuar teksa ka ndërruar jetë një i prekur me COVID-19. Ai kishte plotësuar një formular para se të futej në avion, duke pretenduar se po ndihej mirë. Avioni që po fluturonte nga Orlando në drejtim të Los Angeles ka bërë ulje emergjente në New Orleans, për shkak se pasagjeri kishte […]

Continue Reading

8 humbje jete dhe 538 raste të Covid, apeli i Ministrisë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në prag të festave të fundvitit ju bën apel qytetarëve të kufizojnë kontaktet, të shmangni grumbullimet dhe të festojnë brenda familjes së tyre të vogël. Vetëm në këtë mënyrë mund të kemi festa të shëndetshme dhe të parandalojmë përhapjen e virusit SarsCov2. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju […]

Continue Reading

Lindje premature, 2 binjakët lënë spitalin

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar foton e binjakëve, Gerard dhe Liam, në rrjetin social “Facebook”. Manastirilu shkruan se fatmirësisht, binjakët kanë lënë repartin e terapisë intensive të maternitetit “Koço Gliozheni”. tashmë pas kujdesjes së mjekëve dhe infermierëve, binjakët kthehen shëndoshë e mirë në familje. Kanë gëzuar zemren e prindërve por edhe të mjekëve […]

Continue Reading