Thellohet tragjedia në familjen e Kobe Bryant

Shtohen dhimbjet në familjen e Kobe Bryant. Basketbollisti amerikan humbi jetën pas një aksidenti tragjik me helipokterin e tij personal. Pjesë e ekuipazhit ishin 5 persona në total, me mediat amerikane që konfirmon se mes viktimave ndodhet edhe vajza e Kobe, Gianna. Bryant ishte në ekuipazhin e helikopterit të tij personal në momentin kur mjeti […]

Continue Reading

Rrahmani firmos për Napoli, ja për sa u ble

Mbrojtësi i përfaqësueses kosovare të futbollit Amir Rrahmani kaloi me sukses testet mjekësore te skuadra e Napolit, duke formalizuar transferimin ashtu sic pritej, që do të marrë efekt në fundin e këtij sezoni. Për të shmangur konkurrencën dhe çmimin në rritje të lojtarit, jugorët preferuan të ndërmarrin të gjitha vizitat e nevojshme në vilën Stjuart, […]

Continue Reading

Kovaç shkarkohet nga Bayern, 9 emrat që përfliten si trajnerë nga Murinjo te Allegri

Bayern Munich ndërpreu bashkëpunimin me ekspertin kroat Niko Kovaç pas disfatës së thellë 5:1 kundër Eintracht Frankfurt në ndeshjen e javës së 10-të të Bundesligës. “FC Bayern Munich dhe kryetrajneri i tij Niko Kovaç kanë ndërprerë bashkëpunimin me pëlqim të ndërsjellë. Kjo ishte rezultat i bisedimeve mes Niko Kovaç të dielën me presidentin e klubit […]

Continue Reading

Liverpool “mbret” i Evropës për herë të 6 në histori

Liverpool është kampione e Europës për herë të gjashtë në histori. Të kuqtë mundën 2 me 0 në finale e  Madridit skuadrën e Totenhem. Derbi britanik është vendosur nga dy gola te Salah dhe Origit në ekstreme. Skuadra e Klop shënoi shumë shpejt që në minutëne 2  me anë të Mohamed Salah, pas një penalltie […]

Continue Reading

Liverpulli merr fitoren falë zëvëndësimeve Shaqiri-Origi (video)

Liverpuli në transfertë mundi 3-2 skuadrën e Njukasëllit në stadiumin “Snt Xhejms Park” dhe mban gjallë shpresat për titullin kampion. Ishte një nga ndeshjet më të vështira të sezonit për The Reds, të cilët rrezikojnë të humbasin Mohamed Salah deri në fund të sezonit pasi egjiptiani doli me barelë nga fusha pas përplasjes me portierin […]

Continue Reading

Pas 34 viteve PAOK fiton titullin, digjet Selaniku, festa e çmendur (VIDEO)

PAOK-u ka pritur 34 vite, por në fund mund të festojë. Selaniku ka thyer hegjemoninë e Athinës dhe sidomos Olympiacos, duke fituar titullin e tretë në historinë e klubit në një super sezon, me asnjë humbje deri tani. Në fakt, janë 24 fitore dhe 5 barazime. Nëse edhe javën e fundit nuk humbasin, atëherë e […]

Continue Reading

“Djepi i futbollit” rikthehet në elitë, Vllaznia hipotekon Superligën

Ka zgjatur vetëm një vit makthi i tifozëve shkodran, 5 javë përpara përfundimit të sezonit, Vllaznia siguron matematikisht rikthimin në elitën e futbollit shqiptar. “Djepi i futbollit” shqiptar feston me një fitore të pastër 3-0 në fushën e Erzenit rikthimin e tyre aty ku i takon, në Superligë. Në fakt ishte thjeshtë çështje kohe që […]

Continue Reading

Fatjon Jusufi, goditja e parë e Partizanit në merkato

Partizani po lëviz në merkato për të përforcuar skuadrën me elementë cilësorë në mënyrë që trajneri Gega të ketë një grup të kompletuar për t’i udhëhequr të kuqtë drejt titullit kampion. Edhe pse u përfol se afrimi i parë i Partizanit në merkaton e dimrit do të ishte Dilaver Duka, mesa duket lëvizja e parë […]

Continue Reading

“1 grek më pak, 1 grek bastard më pak”, FSHF: Do të ndëshkojmë Partizanin

Federata Shqiptare e Futbollit reagon ndaj incidentit të ndodhur të hënën gjatë ndeshjes Partizani-Skënderbeu, ku nga tifozët e kryeqytetit u shfaq një banderolë “1 grek më pak, 1 bastard më pak”. Federata Shqiptare e Futbollit me në të një deklarate shpreh shqetësimin per kete incident, duke deklaruar se do te ndeshkoje klubin e Partizanit per […]

Continue Reading