FOTO/ Kapet skedina e ‘çmendur’, i bie në ‘kokë’ rezultatit të finales

Mbyllja e Botërorit ishte fatlume për Francën, e cila fitoi trofeun më të madh futbollistik, pasi mundi 4-2 në finale Kroacinë. Në përfundim të këtij turneu bëhen analiza të hollësishme, por edhe bilance. Për ata që kanë preferuar të vënë baste gjatë zhvillimit të aktivitetit, Francë-Kroaci ishte shansi i fundit për të fituar para. Mund […]

Continue Reading

Spanjë- Rusi dhe Kroaci-Danimarkë, parashikimi i sotëm

Spanjë dhe Rusia do të përballen në ora 16:00. Një sfidë që është më favorizuese për Spanjën në letër. Iberikët e kanë koeficientin e fitores 1,57, ndërsa Rusia 6,5. Spanja nuk ka shkëlqyer në këtë botëror, ndërsa Rusia e favorizuar nga tifozët e shumtë kërkon të bëjë histori. Parashikimi jonë është 1/3+; Ndërsa bastet e […]

Continue Reading

Skedina e çmendur për 18 mijë euro, qytetari gjen rezultatin e saktë për Gjermani-Kore me koeficient 81

Edhe kundërshtarët më të mëdhenj të gjermanëve nuk e prisnin një skualifikim të saj që në fazën e grupeve nga Kupa e Botës. Por aq më shumë askush nuk mund të besonte që Koreja e Jugut do të fitonte ndaj gjermanëve. Por duket se nga ky përgjithësim ka pasur edhe përjashtime, siç është edhe ky […]

Continue Reading

Rikthehet Salah, ja skedina e çmendur për ndeshjet e sotme

Me rikthimin e Salah sot kundër Rusisë, bookmakersat britanik kanë bërë parashikimet e tyre dhe mendojnë se Egjipti do ta mposhtë Rusinë madje që në pjesë të parë. Egjiptianeve i duhet patjeter fitorja per te shpresuar me pas per nje kalim te turit. Ndersa ruset mund te kenaqen edhe me nje barazim. Për Poloni-Senegal kanë […]

Continue Reading

Partizani i Beogradit, reagim emocionues për Fadil Vokrrin

Faqet e përkujtimeve nëpër gazetat serbe janë mbushur me fotografi të Fadil Vokrrit dhe me fjalë falënderuese ndaj tij. Bardh e zinjtë “Partizani” kanë mbushur faqet e përkujtimeve nëpër gazetat serbe, në të cilat ka edhe një dedikim falënderues ndaj Vokrrit. “Me pikëllim të madh po ndahemi nga Fadil Vokrri Faleminderit për vitet që i […]

Continue Reading

Botërori 2018, fituesit marrin plot 33 mln euro nga FIFA

Kampionati Botëror i futbollit është kompeticioni që u siguron të ardhura të mëdha Federatave të skuadrave pjesëmarrëse, e ai i Rusisë nuk bën përjashtim. Tashmë është përcaktuar edhe shpërndarja e shpërblimeve për skuadrat pjesëmarrëse. Mësohet se skuadra triumfuese e Botërorit do të përfitojë 33 milionë euro, ndërsa ajo finaliste do të marrë 25 milionë euro. […]

Continue Reading