Video / Materazzi dhe tifozët e Interit në Tiranë: Kush s’kërcen është milanist

Materazzi njihej për temperamentin e tij të fortë, ç’ka i ka kushtuar atij shtrenjtë në disa raste, duke marrë edhe kartona. Por besnikëria ndaj klubit zikaltër dhe suksesi me tripletën e kanë kthyer atë në një legjendë. Për legjendat, tifozët e Interit në Shqipëri kanë rezervuar një pritje vërtet emocionuese, ku nuk kanë munguar edhe […]

Continue Reading

Foto / Marco Materazzi merr “Kullën e Qytetit” të Tiranës, tifozët shqiptarë e surprizojnë

  Kampioni i Botës me fanellën e Italisë, Marco Materazzi ndodhet në Tiranë ku ka marrë “Kullën e Qytetit”. Një grup tifozësh të Interit në kryeqytet i kanë bërë një suprizë të bukur ish-mbrojtësit zikaltër i cili është ndalur në sheshin “Skënderbej”. Nuk kanë munguar fotot me ish-kampionin e Botës, i cili mbajti veshur fanellën […]

Continue Reading

Rrahu zyrtaren e ndeshjes, dënim i ashpër për futbollisten më të bukur të Shqipërisë

Komisioni i Disiplinës ka publikuar sot vendimet mbi shkeljet që kanë ndodhur në fushat e futbollit. Mes dënimeve, bie në sy dhe ai i futbollistes Paula Jaku, që luan për skuadrën e Juban-Danjës. Futbollistja bukuroshe është dënuar me 1 vit përjashtim nga futbolli për shkak se ka ushtruar dhunë ndaj zyrtares së ndeshjes. Loading…

Continue Reading

Edy Reja prezantohet të mërkurën si trajner kuqezi

Edi Reja do të zyrtarizohet si trajner i Shqipërisë mesditën e 17 Prillit. Tekniku italian do të mbërrijë në kryeqytetin shqiptar për t’iu drejtuar menjëherë zyrave të Federatës së Futbollit ku do të formalizojë marrëveshjen e tij me Presidentin Duka për të marrë drejtimin e kombëtares Shqiptare. Tv Klan mësoi se një ditë më parë […]

Continue Reading

FSHF arrin marrëveshjen me trajnerin e ri kuqezi

Emërimi i trajnerit italian, Edy Reja duket se është vetëm çështje orësh. Burime bëjnë me dije se trajneri 73-vjeçar ka arritur një marrëveshje me presidentin Armando Duka dhe zyrtarizimi i tij pritet të nga dita e nesërme. Italiani do të zëvendësojë trajnerin Christian Panuccin dhe do të drejtojë kuqezinjtë deri në fund të kualifikueseve Euro […]

Continue Reading

Fitoi tre medalje, ja statusi emocionues i Briken Caljas

Europiani i Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë, nis në mënyrë të shkëlqyer për kombëtaren kuqezi të shtangës. Briken Calja ka arritur të fitojë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në kategorinë 73 kilogramë, ndërsa ka siguruar argjendin në shtytje dhe në dygarësh, duke u shpallur nënkampion i Europës. Në pëfundim të […]

Continue Reading

Peshëngritje/ Briken Calja kampion i Europës në shkëputje

Kampioni i Europës në peshën 69 kilogramë, Briken Calja, vinte në Europianin e Batumit me një bast të madh për veten, duke garuar në peshën 73 kilogramë. Por pak rëndësi ka kjo, pasi talenti nuk bëhet ujë dhe shtërmenasi i ekipit kuqezi shkëlqen në pedanë në stilin e shkëputjes. Calja hyri në garë me 151 […]

Continue Reading

Mediat italiane ‘plasin bombën’, nxjerrin zbuluar Dukën: Ja kush do jetë trajneri i ri i kombëtares

Edi Reja pritet të jetë trajneri i ri i Kombëtares shqiptare. Mediat italiane raportuan këtë të hënë se është arritur marrëveshja mes teknikut italian dhe FSHF-së. Para disa ditësh qarkulloi lajmi se Duka ishte në Bolonja për të folur me Alberto Zakeronin. Por, sipas asaj që raporton “Radio Kiss Kiss”, Duka ka qenë në Itali, […]

Continue Reading

FOTO/ Shefi i klubit të LUFTËTARIT nuk përmbahet, i shkruan moderatores sportive: Ti je arsyeja pse shohim TVSH-në

Hygerta Sako është një nga moderatoret më të njohura sportive në vendin tonë. Prej vitesh, ajo drejton emisionin “Rubrika Sportive” në Televizionin Publik Shqiptar. Spikat me njohuritë që ka nga futbolli në vend dhe me të drejtë sot është komplimentuar nga shefi i klubit të Luftëtarit, Antonio Nora. Ky i fundit nuk përmbahet aspak, përkundrazi […]

Continue Reading

Armando Duka zgjedh Zakeronin, pritet vetëm firma me ish-trajnerin e Milanit

Nga njëri italian te tjetri. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, është i fiksuar pas trajnerëve italianë dhe duket se ka zgjedhur Alberto Xakeronin si pasues të Kristian Panuçit. Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, sipas “Procesit Sportiv”, është takuar në fshehtësi me ish-trajnerin e Milanit dhe gjasat janë të mëdha që marrëveshja të konkretizohet shumë […]

Continue Reading