VIDEO/ Për të mos u humbur, në protestë kur djeg trurin dhe mandatin

  Një video e realizuar në Tiranë po bën xhiron e rrjetit teksa shihet një person I cili bën akrobaci hipur mbi një kioskë, Personi në fjalë ka tërhequr jo pak vëmendjen e kalimtarëve ku njëri prej tyre edhe eka filmuar por nuk dihet nëse ai ka qenë në dijeni se po filmohet. Faqja që […]

Continue Reading

Vritet simboli kombëtar, shqiponja. Qeveria jep miliona për atë që gjen autorin

Populli amerikan është zemëruar pasi dikush ka vrarë para disa javësh një shqiponjë në Arkansas. Ata kërkojnë me ngulm të gjejnë autorin dhe ta dënojnë për vrasjen e simbolit kombëtar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Qeveria ka ofruar një shumë prej 6000 dollarësh për personin që do të japë informacione të vlefshme që do […]

Continue Reading

Rrëfimi i 86-vjeçares me 13 fëmijë: I kam lindur të gjithë në shtëpi, pas pesë ditësh filloja punën

Kohët kanë ndryshuar, e tashmë të lindësh e të rrisësh një fëmijë është shumë e lehtë nga vite më parë. Esma Shehu është nëna heroinë, e cila vetëm një javë pas lindjes së fëmijës niste aktivitetin normal të saj, duke punuar. Ajo ka treguar në emisionin “Boom” se fëmijët i ka lindur në shtëpi me […]

Continue Reading

Historia/ Dikur ishte i varfër dhe i pastrehë, sot është milioner

Rrëfimi i jetës së Drew Gudal pa dyshim se mund të bëhet edhe film, por ajo çfarë është më e rëndësishme, është që historia e tij ka arritur t’ua ndryshojë jetën personave që kishin hequr dorë nga jeta dhe mendonin se gjithçka ka marrë fund. Ky britanik gjithmonë kishte dashur të bëhet aktor, dhe si […]

Continue Reading

VIDEO/ Pamja e rrallë sot në Valbonë: Këlyshat e sapolindur të derrit të egër!

Në Parkun Kombëtar të Valbonës janë filmuar sot në orët e para të mëngjesit, të vegjlit e derrit të egër. Sipas shpjegimit të ekspertëve, këlyshat e derrit të egër deri në 6 muajsh janë me vija të errëta në të gjithë gjatësine e trupit e më vonë gëzofi i tyre merr ngjyrë kafe të errët. […]

Continue Reading

E rëndë në ceremoninë e NATO-s në Tiranë, mbi 20 ushtarakëve u bie të fikët, me orë të tëra pa ngrënë – VIDEO

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar ditën e sotme në ceremoninë e 10 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Neësbomb.al mëson se gjatë paradës, teksa mbante fjalën Presidenti Ilir Meta dhe Kryeministri Edi Rama ushtarët ‘paloseshin’ në gjendje të fikëti. Më shumë se 20 ushtarë kanë patur probleme me shëndetin gjatë ceremonisë, shkruan Neësbomb.al. […]

Continue Reading

VIDEO tronditëse: Gruaja shtyn të moshuarën, ajo përplaset tek autobusi

Ky është momenti i tmerrshëm kur një grua me shtyn një të moshuar drejt një autobusi që po vinte në stacion në Londër. Në pamjet filmike do të shikoni se si nënë më fëmijë shtyn të moshuarën rreth tek të 60-tat dhe më pas ajo përplaset me derë në autobusit. Fatmirësisht e moshuara nuk pësoi […]

Continue Reading

“Pilotja e vdekjes” që bombardoi Serbinë për 200 orë rresht!

Me gradën “Majore”, pilotja amerikane, Nicole Malachowski, është dekoruar me medaljet e çmimet më të larta të Ushtrisë Amerikane si “Meritorious Service Medal”, “Air Medal”, “Air Force Commendation Medal”, “Air Force Achievement Medal”, si dhe medaljen “4th Fighter Wing”s”, të cilën e ka marrë si një heroinë e madhe gjatë fushatës së bombardimeve ajrore në […]

Continue Reading

15 plazhet më të bukura në Shqipëri që duhen vizituar gjatë 2019

Shqipëria është shnëdrruar shumë shpejt në një destinacion veror popullor, falë bregdetit mahnitës dhe plazheve të bukura që janë disa prej faktorëve madhorë që qëndrojnë pas rritjes në shifra të turistëve që vijnë, shkruan “Swedish Nomad” në një artikull që ia kushton plazheve në vendin tonë. “Në Rivierën Shqiptare ka shumë vende të bukura dhe […]

Continue Reading

Lë punën si aktore në filmat prono, kandidon për kryebashkiake

Dikur pornostare, tani drejt politikës. Bëhet fjalë për rusen Elena Berkova, e cila do të kandidojë për kryetare të qytetit të saj Murmansk në Rusi duke lënë pas punën si aktore në filmat për të rritur. 34 vjeçarja ruse që ka vendosur të marrë pjesë në zgjedhje, ka këtë mesazh për skeptikët: “Çfarë probleme keni? […]

Continue Reading