Blogerja e njohur: 10 qytetet e jashtëzakonshme të Shqipërisë

”Është vend relativisht i pazbuluar. Ka shumë për të ofruar duke nisur nga plazhet me rërë deri në një të kaluar komuniste interesante dhe të errët si dhe një lulëzim të gastronomisë. Në këtë shkrim do të gjeni 10 qytetet më të mira të Shqipërisë, të cilat duhet t’i vizitoni”, shkruan Hendrieka. Kryeqyteti i pozicionuar […]

Continue Reading

Kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë sot? As Ronaldo, as Messi…

Nëse Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi cilësohen ende si lojtarët më të fortë në qarkullim, nuk mund të themi që ata janë edhe lojtarët më të shtrenjtë sot. Në fakt, gazeta italiane Tuttosport ka botuar klasifikimin e 10 futbollistëve që duhet t’i paguash sa qimet e kokës për t’i pasur në skuadër. Surpriza e parë? […]

Continue Reading

10 ushqime për të parandaluar sëmundjet

Të ushqehesh mirë është thelbësore për të qëndruar në formë dhe për të parandaluar shqetësimet apo sëmundjet. Më poshtë do t’ju zbulojmë se kush janë ushqimet që mund të përdoren në vend të ilaçeve. 1. Çaji i pyllit  te ndihmon ne aktivitetin e veshkave 2. Tërshëra – Mban kolesterolin të qëndrueshëm 3. Mentja – Qetëson […]

Continue Reading

Të pasmet më të bukura, Dua Lipa thyen Kim Kardashian, ja lista edhe për meshkujt

Dua Lipa është shndërruar në yllin e muzikës pop, duke njohur një rritje të ndjeshme të famës, por së fundmi ka marrë një vlerësim, që ndoshta pak mund të pritej edhe nga këngëtarja me origjinë nga Kosova. Në një votim të organizuar nga “Miss Celebrity Bumbum”, Dua ka thyer edhe Kim Kardashian e Nicki Minaj […]

Continue Reading

10 portierët më të mirë, nuk do ta besoni se kush është në krye të listës (Foto)

Revista britanike Four Four Two ka renditur 10 portieret me te mire ne bote. Ne kete renditje tashme nuk qendrojne emrat e portiereve te ekipeve big, por eshte nje emer surprize. Gjurma.al po jua jep renditjen e 10 me te forteve ne bote si gardian te portes.   10. Samir Handanovic (Inter) Pjesen me te […]

Continue Reading

Lista e më të pasurve, Messi ia kalon Ronaldos, por George Clooney i pa parashikueshëm

George Clooney ka fituar më shumë para se cdo aktor gjatë vitit të kaluar, falë shitjeve të kompanisë me tekila ku është bashkëthemelues. Forbes vlerësoi se ylli 57-vjeçar ka bërë 239 milion dollarë fitime që prej 1 qershorit 2017, pa llogaritur taksat. Kjo e vë atë të dytë në listën vjetore të personave të famshëm […]

Continue Reading

10 lojtarë që keni harruar se kanë luajtur me Bayern Munchen (Foto)

Gjurma 23/04/2018 Bayern Munchen është një nga skuadrat më të mira të viteve të fundit, e mbushur me kampionë, por nuk ka qenë gjithmonë kështu. Ka pasur vite kur në radhët e bavarezëve ka pasur lojtarë që sot ndoshta nuk kujtohen as nga tifozët më të flaktë të këtij ekipi. Sulmuesi bullgar, Kostadinov që eliminoi […]

Continue Reading