Cavani realizon dopietë, Uruguai kalon në avantazh (VIDEO)

Kampionati Boteror Sport

Po luhet takimi mes Uruguait dhe Portugalisë, ndeshje kjo e vlefshme për fazën e 1/8-ave të Kupës së Botës.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

62′ Cavani sherbehet ne zone dhe me nje goditje me te djathten, sfera merr nje trajektore mjaft te cuditshme, duke u ndalur vetem nga rrjeta.

 

55′ Pepe i saktë me kokë, barazon “hesapet” me Uruguain  

 

46′ Nis pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë: Është mbyllur me fitoren minimale 1-0 të Uruguajt, pjesa e parë mes amerikano-latinëve dhe Portugalisë. Goli i vetëm i këtij 45 minutëshi u shënua me Edinson Cavani, me “El Matador” që realizoi me kokë që në minutën e 7-të.

7′ Suarez sherben Cavanin ne shtyllen e dyte, me bomberin e Psg qe me shpatull tund rrjeten

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *