Champions/ Ja kur do të luajnë Inter -Barcelona, Juve-Manchester

Botë Kryesore Sport

Shorti i hedhur per UEFA Champions League a dhuruar perballjen e pare me te forte ate mes Liverpool dhe PSG. Keto dy ekipe do te luajne me 18 shtator ne Anfild Arena. Ndersa mesohet se Interi do ta luaje ndeshjen e pare me Totenham ne Itali. Barcelona do te prese PSV ne shtepine e saj,

Ndersa super perballja pritet te jete ajo mes Real Madrid dhe Romes. Manchester City do te perballet me Lionin, ndersa Juventus me Valencian.

Me poshte ndeshjet edhe oraret.

Kalendari permban nje rruge te gjate deri me 1 qershor ne finalen e madhe qe do te luhet ne Spanje,

Ndersa perballja e madhe mes Interit dhe Barcelones do te jete me 6 nentor.  Manchester United dhe Juventus do te luajne me 23 tetor. Nje ndeshje e vecante per Ronaldon, i cili do te perballet me ish-ekipin e tij.

Ajaks-Bajern eshte nje tjeter super ndeshje, e cila do te luhet me 12 dhjetor te ketij viti.

 

E Marte 18 Shtator

Group A

Club Brugge v Dortmund

Monaco v Atlético

 

Group B

Barcelona v PSV Eindhoven

Inter v Tottenham (ora 18.55)

Group C:

Liverpool v Paris

Crvena Zvezda v Napoli

Group D

Galatasaray v Lokomotiv Moskva

Schalke v Porto

E Merkure 19 Shtator

Group E

Ajax v AEK Athens (ORA 18.55)

Benfica v Bayern München

Group F:

Shakhtar v Hoffenheim (ORA 18.55 )

Manchester City v Lyon

Group G: Real Madrid v Roma,

Viktoria Plzen v CSKA Moskva

Group H:

Young Boys v Manchester United

Valencia v Juventus

 

3 Tetor: Tottenham v Barcelona
23 Tetor: Manchester United v Juventus
6 Nentor: Inter v Barcelona
28 Nentor: Paris v Liverpool
12 December: Ajax v Bayern München

Ne linkun e meposhtem gjeni te gjitha ndeshjet: https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/competitions/Draws/02/56/87/88/2568788_DOWNLOAD.pdf

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *