Cristiano Ronaldo merr tamponin negativ, futbollisti del nga karantina

Botë Kryesore Sport

Lajm i mirë për Juventusin dhe Cristiano Ronaldon. Tamponi i fundit i portugezit rezultoi negativ.

Kështu përfundon periudha e sëmundjes dhe karantinimi që zgjati 19 ditë dheCR7 mund të jetë tashmë në dispozicion për ndeshjen e së dielës kundër Spezia.

Nesër Portugezi do të kryej vizitën për të parë aftësitë e tij për t’u rikthyer në stërvitje, ende individualisht.

Për të marrë pjesë përsëri në seancat e grupeve dhe në ndeshje, atij do t’i duhet edhe nj tampon i dytë negativ. Ai beri disa tampone dhe rezultoi pozitiv, kjo e irritoi ate pasi humbi ndeshjen kunder Barcelones ne perballjen ne Champions.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *