Cristiano Ronaldon e zëvendësojnë në mes të lojës, Juve fiton ndaj Milanit

Botë Sport

Juventusi ka vuajtur përballë Milanit këtë të diel në Juventus Stadium, por ka arritur të fitojë 1-0 falë golit të yllit Paulo Dybala.

Bardhezinjtë si rrallë herë nuk e patën për 90 minuta liderin Cristiano Ronaldo, i cili u zëvendësua në mes të lojës nga trajneri Sarri. Ronaldo nuk ia dha doren Dybalas gjate nderrimit dhe shkoi menjehere ne dhomat e zhveshjes duke shfaqur shenja nerovizmi. Kjo eshte hera e dyte qe Ronaldo nderrohet nga trajneri Sarri.

Milani u perpoq ne kete takim pati kater raste dhe se bardhezinjte duhet t’i falen pritjeve te Sheznit. Juve tashme merr serisht drejtimin e kampionit ne Seria A.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *