Deklaratat e Bes Kallakut e irritojnë në kulm, Ermal Mamaqi: Më erdhi keq…

Kryesore Kulturë Showbiz Slider kryesore

Deklarata e Bes Kallakut në “Shiko kush luan” një natë më parë nuk kaloi pa vëmendje. Ai u shpreh se Ermal Mamaqi ishte biznesmen, ndërsa ai bënte humor. Besi gjithashtu tha se Enca bënte për ballkon, ndërsa Bleona për profesionalizëm. E para që reagoi ishte Enca, e cila u shpreh mjaft e ofenduar për këtë deklaratë. Ndërsa pak momente më parë ka reaguar dhe Ermal Mamaqi. Përveç përgjigjes për Besim, Ermali i ka dedikuar edhe disa fjalë Encës. “Më lodhën njerëzit… Yyyy si tha ai për ty, që bën biznes dhe nuk bën humor. Ju kshu e ju ashtu. Si e tha atë për Encën e…. E kshu gjërash… E vërteta është se edhe mua më erdhi keq kur pashë ato komente tek emisioni i Luanës për punën time. Ça dmth që bëj biznes? Ça është biznesi? Gjë e keqe? Apo mos ndoshta 2Gisht mjaltë është biznes dhe nuk ka humor?

“E kush jam unë të gjykoj punën e tjetrit dhe ta krahasoj me timen… Ajo që mund tju them është diçka që ju e dini dhe mund të vërtetohet në raportet internacionale për BoxOffice.

2 GISHT Mjalt deri tani ka shitur 350.000 bileta në kinematë nga Shqipëria deri në Amerikë. Dhe sa për sqarim në Kanë shkova me filmin dhe bashkë me Elvanën ashtu siç shkojnë 2milion Kineastë nga e gjithë bota që sjellin filmat e tyre në Panairin më të madh që bëhet për shitjen dhe promovimin e Filmave.

Nëse diçka funksionon, është biznes dhe është biznes i mirë. Dhe nuk ka asgjë për të na ardh turp nga biznesi se nuk po shesim drogë. Për Encën… Ballkone Veranda dhe Shtesa pa leje. I PAKUPTIMË DHE SHUMË FYES SI KOMENT. Enca!!! Si Producent dhe Regjisor i Filmit I Love Tropoja më duhet të them se Enca më ka surprizuar. Një profesioniste e vërtetë që superoi çdo pritshmëri tonën dhe me Talentin, përkushtimin dhe korrektesën e saj vuri në siklet dhe aktorë me eksperiencë në Kinematografi. ENCA JE SUPERSTAR. Mezi pres të takohemi në 29Janar në Pallatin e Kongreseve për të parë një Film që besoj do jetë një vepër e cila do jetojë gjatë në arkivat e Kinematografisë Shqiptare. Sepse ky është misioni i artistit që të injektojë vlerë në jetët e njerëzve. Të sjellim shpresë, gëzim, ti bëjmë njerëzit më të dashur, dhe kjo është më e lehtë kur bëhet nëpërmjet humorit. Dhe ku ka më mirë se duke bërë humor të bësh edhe biznes. Se në fund të fundit, biznesi jonë është humori… Sovrani është populli, publiku. Ai vendos çfarë të shikojë edhe pse mund të rrijë 3 orë në rradhë.

Paqe miq…

29 Janar

I love TROPOJA

PS për Biznesin:

Objektiv kam të bëhem si Vasil Naçi ose Zamir Mane nëse më pyesni”, shkruan Ermali në postimin që e shoqëron me videon e Besit, teksa bën deklaratën që shkaktoi mjaft bujë. Kujtojmë se të dy janë tashmë pjesë e kinematografisë shqiptare me filma që mbajnë vulën e tyre, Besi me “Falco” dhe Ermali me “2 gisht mjaltë” dhe me “I love Tropoja”, që e ka premierën me 27 Janar.

https://www.instagram.com/p/B6rAeSnhNMY/

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *