Deputeti Paulin Sterkaj shërohet plotësisht! Ja ku u shfaq

Kryesore Lajme Politikë

Dy muaj me pare kryeministri Edi Rama beri te ditur se deputeti i Shkodres, Paulin Sterkaj po luftonte me jeten,pasi po kalonte nje prove te veshtire shendetesore.

“Miku ynë Paulin Sterkaj po kalon një provë të vështirë pas një befasie shëndetësore, të cilën lutemi ta përballojë si kampioni që kemi njohur gjithnjë, qysh në rininë e hershme kur ngrinte peshë zemrat e sportdashësve brenda e jashtë vendit🙏Forca mik💪Jemi të gjithë me ty👍njoftoi , pa dhënë shumë detaje mbi problemin e rëndë shëndetësore me të cilin po përballet zoti Sterkaj”, do te shkruante Rama ne nje postim ne Facebook.

Pas nderhyrjes ne kohe te mjekeve, socialisti e ka mposhtur kete sfide per “jete a vdekje”, duke e kaluar goditjen qe pesoi nga ishemia.

Tashme duket qarte se ajo befasi eshte tjekaluar dhe deputeti i Shkodres i eshte rikthyer aktivitetit te perditshem por dhe agjendes se tij politike. Sterkaj u shfaq dje ne zonen e tij elektorale ne Malësine e Madhe, ku mori pjese ne inagurimin e burgut te ri te Reçit. Ai eshte anetar i komisionit parlamentar te Sigurise dhe kishte nje ftese per kete inagurim. Me poshte fotoja e postuar nga eeteimes.al.

Image may contain: 7 people, people standing

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *