Deri tani gjithçka brenda parashikimit…, gazetari Artan Hoxha flet për gjyqin e Tahirit

Kronike Lajme

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka mbajtur nje reagim ne lidhje me gjyqin ndaj ish-ministrit te Brendshem, Sajmir Tahiri, ku prokuroria ka dhene pretencen per ta denuar me 12 vite. Me ane te nje postimi ne Facebook, Hoxha shkruan se gjithcka eshte sipas parashikimit dhe se kampionati po vazhdon.

Postimi i plote ne Facebook

Deri tani gjithcka brenda parashikimit…
Organi akuzes nuk ka “zhgenjyer”, i ka qendruar bindjes se vet se i ka provat per ta shpallur Saimir Tahirin fajtor.
Tre prokurorët e Prokurorise se Krimeve te Renda, Arenc Çela, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara, kerkuan sot para gjykates denimin me 12 vite burg (8 vite per shkak te gjykimit te shkurtuar) per ish-ministrin e brendshem Saimir Tahiri.
Tahiri akuzohet nga Prokuroria e Krimeve te Renda, si asnje zyrtar tjeter i larte i shtetit shqiptar me akuza shume te renda për “korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “pjesemarrje ne grup të strukturuar kriminal”.
Te shohim nese trupi gjykues gjate dhenies se vendimit, do ta kete parasysh faktin se seanca po zhvillohet si gjithnje, me pjesemarrjen dhe monitorimin e panderprere te perfaqesuesve te Ambasades Amerikane.
Kampionati vazhdon….

Gepostet von Artan Hoxha am Dienstag, 10. September 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *