Dermaku tund rrjetën, Shqipëria kalon në avantazh

Sport Vendi

Po luhet në “Elbasan Arena” takimi mes Shqipërisë dhe Islandës i vlefshëm për raundin e gjashtë të grupit H të kualifikueseve të Euro 2020. Aktualisht rezultati është 1-0 në favorin tonë.

Në minutën e  31′ Goditje e bukur me kokë. Dermaku kaloi në avantazh Shqipërinë.

Në të njëjtëb kohë po luhet dhe ndeshja Anglisë mes Kosovës. Ekipi shqiptar ka surprizuar duke shënuar në pjesën e parë por anglezët kanë shënuar 4 gola, ku një prej tyre ishte një autogol fatal i mbrojtësit kosovar.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *