Dhunoi rëndë një vajzë, arrestohet krahu i djathtë i Ervin Salianjit

Kronike Kryesore

Është vënë në pranga njeriu afërt i Ervin Salianjit për shkak se ka dhunuar një vajzë. Policia bën të ditur se specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në agrancë të shtetasit Edison Dikollari, 30 vjeç, banues në Korçë.
Arrestimi i tij u bë pasi, në lagjen nr 15 në Korçë, ky shtetas dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike si dhe veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, ndaj ish-bashkshortes së tij, shtetases D.C, 28 vjeçe, banuese në Korçë.
Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprat penale parashikuar në nenet 321/2 e 130/a/1 të Kodit Penal.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *