Digjet dy herë brenda pak kohësh fabrika në pronësi të kryebashkiakut të Kavajës

Kronike Lajme

Sipas informacioneve paraprake, një fabrikë prodhimi dyshekësh është djegur këtë mbrëmje në lagjen 5 në Kavajë. Nuk raportohet për persona të lënduar. Dyshohet se shkak i zjarrit në fabrikë është bërë një masë elektrike.

Policia thotë se  fabrika është në administrim të shtetasit Gjergj Kralit, babait të kryetarit të Bashkisë.

Si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale.

Policia dhe shërbimi i zjarrfikëses kanë shkuar menjëherë në vendngjarje. Paraprakisht dyshohet se zjarri është aksidental.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të rënies së zjarrit.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *