“Do të na mërziten disa spiunë, por kujt i plasi”, Murrizi me Gjinkurin në Vjenë për zgjedhjet

Lajme Politikë

 

Kryetar i Komisionit të Reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri së bashku me deputetin e Opozitës së Re, Murrizi, kanë qenë vëzhgues në zgjedhjet e zhvilluara në Austri.

Në një postim të tijin Murrizi shkruan se ka qenë së bashku me Damianin dhe 4 anëtarë të tjerë të KQA-së në Vjenë.

Bashkangjitur ai vënë foto të tyre së bashku me modelin e fletës së votimit në Austri.

Në postimin e tij ai shkruan:

Dy dite ne Vjene me Damianin dhe 4 antare te KQZ

Meqenese Basha u pajtua me PS sepse Rama iku (ne Amerike)dhe solli Ivin ne komisionin e reformes zgjedhore, edhe une thashe qe nuk ka me kuptim te rri “ zemruar” as me Damianin e as me “ ambasadorin” e Bashes ne komision

Ky eshte modeli i fletes se votimit qe rreth 6 milio qytetare Austriake do te votojne neser ne zgjedhjet parlamentare

Une dhe 38 deputet te opozites kemi 5 muaj qe kemi firmosur per ndryshimin e sistemit tone bastardt zgjedhor, ku deputetet i emeron kryetari e nuk i zgjedh QYTETARI, por pas dy ditesh takime ketu ne Viene, edhe Damiani e kuptoi qe LISTAT E HAPURA ME VOTE PREFERENCIALE jane shume e shume here me te mira se listat me “Pagese” te kryetareve

Une Damiani por dhe Ky perfaqesuesi i PD nuk besojme qe Austriaket jane me pak vend DEMOKRATIK SE NE!!!!

Pas kesaj besoj qe do biem rehat te gjithe se ne parlament do shkojne VETEM ATA QE VOTOHEN NGA QYTETARET SHQIPTARE, e jo vemje te kryetareve te partive

Pas ndryshimit te SISTEMIT ZGJEDHOR nuk ka me “ faktore” politik me “ SILIKON”

E di qe do merziten disa spiune te sigurimit me pseudonime qefulli, lavreku, korani, qe drejtojne emisione televizive, sepse nuk do jene me jo deputet por as kryepleq, klloun te peshtire qe na i paraqesin si mender faktore, po kujt i plasi ????

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2455742168037919&set=pcb.2455751018037034&type=3&theater
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *