Durrës, përfshihet nga flakët Kisha Katolike (Video)

Kronike Kryesore Lajme

 

Kisha Katolike e Shën Dominikut në Durrës është përfshirë nga flakët.

Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ku persona ende të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin kishës.

Zjarri u konstatu nga punonjesit, të cilët gjetën dyert e kishës që ishin djegur.

Policia ka nisur punën për zbardhjen e ngjarjes dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Per fat zjarri eshte parandaluar duke u fikur ne kohen e duhur. Kisha e “Shen Domenikut” ndodhet ne zonen e Kenetes se qytetit te Durresit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *