Dy muaj pas dhunës, merret në mbrojtje nga policia Xhisiela Maloku

Kronike Kryesore

 

 

 

Pas arrestimit të djalit të deputetit Rraman Rraja i akuzuar për përndjekjen dhe dhunimin e ish të dashurës Xhisiela Malokut, kjo e fundit është marrë në mbrojte nga policia që prej ditës së djeshme.

 

Dy efektivë të Policisë së Shtetit kanë marrë në mbrojtje vajzën në banesën e saj në fshatin Nikël të Fushë-Krujës, aty ku ajo jeton me familjen.

 

 

Xhisiela Maloku merret në mbrojtje nga policia rreth një javë pas akuzave të oficerit të Krujës, Emiljano Nuhu, i cili tha se djali i deputetit Rrahman Rraja ka dhunuar dhe përndjekur Xhisiela Malokun dhe se ai ishte kërcënuar me armë që të mos merrej me këtë çështje.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *