Dy videot/ Ja momentet e konfliktit dhe të arrestimit të banorëve nga policia në Jalë

Kronike Kryesore Lajme

Deputetja e PD-se, Nada Meçorapaj ka postuar nje video gjate protestes se banoreve te zones se Jales kunder prishjes se 9 godinave te banimit nga IMKT-ja.

“Terror dhe dhune ne Jale. Gjithe shteti kunder nje familjeje. Shoqerohen me force djemte, niperit dhe mbesa 14 vjece e familjes Bala ne mbrojtje te prones”, shkruan deputetja demokrate.

Edhe Agron Shehaj, deputeti i PD per qarkun e Vlores, ka postuar videon ku policia nderhyn ne kapjen e banoreve qe kundershtojne prishjen e objketeve ne Jale.

“Vazhdon terrori i policisë kundër popullit të pambrojtur. Mbi 10 të arrestuar (përfshirë një 14 vjeçare?) në Jalë midis qytetarëve që protestojnë kundër prishjes së banesave në mënyrë arbitrare nga Qeveria”, shkruan deputeti Shehaj.

Dy deputetet demokrate jane nisur me urgjence per te ndjekur nga afer situaten ne Jale.

 

Vazhdon terrori i policisë kundër popullit të pambrojtur.Mbi 10 të arrestuar (përfshirë një 14 vjeçare?) në Jalë midis qytetarëve që protestojnë kundër prishjes së banesave në mënyrë arbitrare nga Qeveria.

Gepostet von Agron Shehaj am Dienstag, 18. September 2018

 

Terror dhe dhune ne Jale. Gjithe shteti kunder nje familjeje. Shoqerohen me force djemte, niperit dhe mbesa 14 vjece e familjes Bala ne mbrojtje te prones.

Gepostet von Nada Meçorapaj, deputete e Vlorës am Dienstag, 18. September 2018

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *