E kërkoi Serbia për dronin Autochtonos, ja ku ndodhet Ballist Morina

Kronike Kryesore Lajme

Lirohet nga burgu Ismail Morina, i ashtuquajturi “Ballisti” i dronit të Beogradit mbrëmjen e 14 tetorit të vitit 2014.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Morina në një status në fb, ku falenderon të gjitha strukturat e shtetit e angazhuara në lirimin e tij.

Morina: Me konsullin e pergjithshen te republikes se Shqiperise te akredituar ne Bari te Italise Zotrine/Dashamirin Adrian Haskaj. Pergzime te veçanta strukturave te shtetit shqiptare qe jane pefshire ne perpjekjet per lirimin tim,respekt per Kroacine dhe Italine ne paanshmerine e treguar prej tyre dhe mirenjohje gjith atyreve qe zbriten rrugeve te kryeqytetit shqiptar ne mbrojtjen time.

I LIRË !!

Rrofte shpirti i shqiptarit!!

Ismail Morina (Ballisti).

Image result for autochtonos

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *