E pabesueshme, Thierry Henry bën gjithë shqiptarët krenar

Kampionati Boteror

Pas fitores së Belgjikës ndaj Brazilit, futbollisti i njohur Thierry Henry I cili është tashmë pjesë e stafit teknik të Belgjikës nuk ka nguruar të bëjë me duar shqiponjën.

Nuk dihet nëse ky gjest ka qenë i pavullnetshëm nga lojtari apo është bërë me vetëdije, por një gjë është e sigurt se na ka bërë të gjithëve krenar.

Kujtojmë se për shkak të festimit të golave me simbiolin e shqiponjës, Xherdan Shaqiri si dhe Granit Xhaka u dënuan nga FIFA me gjobë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *