Era Istrefi pjesë e himnit zyrtarë të Kupës së Botës bashkë me …

Kryesore Kulturë Lifestyle Showbiz shtojca

Will Smith po rikthehet në muzikë, duke u bërë pjesë e himnit zyrtar të Kupës së Botës 2018 së bashku me yllin e regaton të Kolumbisë, Nicky Jam dhe këngëtaren kosovare, Era Istrefi.

Sipas njoftimeve në Billboard dhe publikimeve të tjera, kënga do të lançohet më 25 maj dhe do të prodhohet nga Diplo, prodhuesi amerikan pas goditjeve me grupin e tij Major Lazer duke përfshirë Lean On dhe Cold Water.

Krahas karrierës së tij të muzikës aktive në fund të viteve 1980 dhe 1990, Smith ishte një pop-reper i suksesshëm, së pari me DJ Jazzy Jeff dhe më pas si artist solo.

Nicky Jam, ndërkohë, është një nga yjet më të mëdhenj të Amerikës Latine – kënga e tij e fundit është dëgjuar pothuajse 800 milion herë në YouTube, ndërsa hitet e mëparshme si El Amante dhe El Perdón kanë mbi një miliardë secila. Istrefi është një yll në rritje, kënga e së cilës “BonBon”, ishte një hit në të gjithë Evropën në 2016 dhe ajo gjithashtu ka punuar me reperin French Montana.

Kënga zyrtare e Kupës së Botës zakonisht bëhet në ceremoninë e hapjes ose mbylljes. Pitbull dhe Jennifer Lopez shfaqën “Ne jemi një” (Ole Ola) në ceremoninë e hapjes 2014, ndërsa Waka Waka e Shakira (Kjo kohë për Afrikën) e mbylli garën e vitit 2010.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *