Europa Lige, hidhet shorti ja me kë ndeshet Arsenali

Sport

Gjurma 13/04/2018- 12:15

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i cili përcaktoi dy takimet gjysmëfinale të Europa League.

Goglat u treguan të pamëshirshme për austriakët e RB Salzburg që “peshkuan”francezët e Marseille.

Kryesfida e kësaj faze është padyshim Arsenal-Atletico Madrid që i duhet të “heqin” dorë nga finalja që këtë vit zhvillohet në Lyon më 16 maj.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më  26 prill dhe ato te kthimit më 3 maj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *