Familja me 4 anëtarë nga Vlorë infektohet me koronavirus

Shëndeti Të tjera

Një familje në Vlorë është infektuar me koronavirus. Gazetari i  Ora News, Edi Ruci raporton se bëhet fjalë për një djalë i cili pasi ka ardhur nga Italia në datën 8 mars, ka infektuar gjyshen, babain, nënën dhe vëllain.

Burimet bëjnë të ditur se djali i familjes ka ardhur nga Bergamo, më pas ka ikur në Gjermani në datën 20 mars.

Familja e infektuar janë të moshës  77 ,69, 50 dhe 24 vjec.

Megjithatë pritet një konfirmim zyrtar nga ministria e Shëndetësisë. ORA NEWS

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *