Fernando Alonso jep njoftimin e pabesueshëm: Lamtumirë F1

Botë Kryesore Sport

Fernando Alonso ka njoftuar lamtumirën e tij për Formula 1.

Ai e bëri atë me një video të postuar në profilet e tij sociale në të cilën ai tregon historinë e tij në kete pjesemarrje ne F1.  Alonso ishte kampion bote në 2005 dhe 2006 me Renault, pas debutimit në 2001 në timonin e Minardit. Nga viti 2010 deri në vitin 2014 ai ishte drejtuesi më i mirë i Ferrarit.

Pastaj kalimi në McLaren me të cilin ai ra në anonimitet, përpara vendimit: në 2019 nuk do të jetë në pisten e garave me makina.

Dear F1…

Gepostet von FernandoAlonsoOficial am Dienstag, 14. August 2018

Foto 5

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *