Fiton Brazili, festime në Shkodër, tifozat gëzim të dyfishtë

Kampionati Boteror Sport

 

Është krijuar përshtypja se të gjithë në Shkodër janë me Gjermaninë, por një gjë e tillë nuk është e vërtetë.

Menjëherë pasi Brazili fitoi nëpër rrugët e qytetit kanë dalur makina duke shetitur neper rruget kryesore te qytetit për të festuar kalimin në grup.

Gjurma.al sjell foto nga festimet në Shkodër. Normalisht tifozët shkodranë me Brazilin kanë pasur një gëzim të dyfishtë, pasi kanë shijuar eliminimin e Gjermanisë, e cila dikur i turpëroi duke humbur 7 me 1.

Ato shpresojnë që Brazili të marrë Botërorin dhe të festojnë siç e bënë dikur në vitin 1994 dhe 2002 duke mbushur sheshet kryesore të qytetit më të madh verior.

Image may contain: night, plant, tree, table and outdoor

Image may contain: night, tree, sky and outdoor

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *