Formacionet zyrtare/ Përballje yjesh, ja si rreshtohen Uruguai dhe Portugalia

Kampionati Boteror Sport

Luhet në Olympic Stadium të Soçit, ndeshja tjetër e vlefshme për fazën e 1/8-ave, mes Uruguait dhe Portugalisë. Një ndeshje e cila shihet si e barabartë, me asnjë ekip që nuk cilësohet favorit.

Të dy ekipet vijnë me yje në fushë, për të kërkuar kualifikimin për në çerekfinale.

 

20:00 | Uruguai-Portugali

 

FORMACIONET

Uruguai: Muslera, Himenez, Godin, Bentakur, Nandez, Suarez, Torreira, Vesino, Laksalt, Kavani, Kaseres. Trajner: Oskar Tabarez.

Portugalia: Rui Patrisio, Pepe, Rafael, Fonte, Ronaldo, Mario, Bernardo, Uilliam, Rikardo, Guedesh, Adrien. Trajner: Fernando Santos

Capture

 

 

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *