FOTO/ Aksidenti ku u përplasën 7 automjete, të lënduar edhe dy efektivë policie

Kronike Kryesore Lajme

Një ndjekje si nëpër filma ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Tiranë ku dy të rinj nuk i kanë ndaluar policisë duke terrorizuar kryeqytetin.

Policia ka ndaluar qe mbrëmjen e djeshme dy të rinjtë qe ishin ne makinën qe përplasi 7 mjete te tjera gjate ndjekjes policore ne zonën pranë burgut 303 ne Tirane. Ata janë nën akuzë për kundërshtim te forcave te rendit.

Personi qe shkaktoi aksidentin e shumëfishtë quhet Gentian Koçi dhe ishte i shoqëruar nga shtetasi Ervin Kodra, ky i fundit pasagjer. 

“Panorama” raportoi se dy te rinjtë ishin te armatosur, e pas përplasjes se fundit te semafori i zonës se burgut, kane dale nga makina duke u hedhur dhe armët i kane “fluturuar” ne oborrin e një banese ne zone, por arratia e tyre ka përfunduar pak metra me tej.

Sipas Report tv gjate ndjekjes makina ka përplasur policët dhe të lënduar kanë mbetur dy efektivë policie te patrullës “Shqiponja”.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *