FOTO/ Deputeti socialist provokon tifozët e Partizanit, shiko çfarë bëri pas ndeshjes në Korçë

Kryesore shtojca Sport Vendi

Deputeti socialist, Ervin Bushati është i zgjedhur në një nga zonat që njihet edhe si “Zemra e Tiranës. Si i tillë ai është edhe një nga tifozët e zjarrtë të ekipit të Tiranës dhe për rrjedhojë dhe një kundërshtar i rivalëve kryeqytetas të Partizanit. Ai këtë fundjavë ka qenë në Korçë, ku dhe ka takuar edhe autorin e golit të Korçës ndaj Partizanit gjatë ndeshjes së djeshme, Muzakën. “Ndeshja e parë e sezonit, Muzaka gol”, shkruan Bushati në instagram, ndërsa feston golin e Muzakës. Natyrisht që festimi me një lojtar të Korçës, pas një ndeshje të tensionuar si ajo e mbrëmshmja, është edhe një provokim i hapur ndaj tifozëve të Partizanit.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *