FOTO/ Skandal, del teza e provimit të letërsisë

Kryesore Lajme Sociale

Del teza e provimit të letërsisë per maturantet. Menjehere sa ka perfunduar provimi i Matures Shteterore per gjuhen shqipe dhe letersine, deputeti i PD ka publikuar pergjigjet e testit, duke deklaruar se teza eshte shperndare me pare.

Ka dalë teza e provimit të letërsisë që është zhvilluar ditën e sotme në të gjithë Shqipërinë. Pavarësisht retorikës dhe propagandës së qeverisë për standarde në maturë, gjithsesi, dalja e tezave e komprometon të gjithë këtë proces.

“Ky është serioziteti i Ministrisë së arsimit për maturën shtetërore! Testi i letërsise ka tre ore që ka dalë e që qarkullon.
Një skandal i paprecedentë dhe një tallje gjigande me mundin, djersën, përpjekjet e sinqerta të maturantëve e familjeve të tyre.
Përdhosje e dijes e meritës dhe e mësimdhënies”, shkruan deputeti i PD-se, Luçiano Boçi ne faqen e tij ne Facebok. Ndersa pritet pergjigja e ministrise se Arsimit mbi kete denoncim te PD-se.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *