FOTO/VIDEO-Ronaldo mbërrin në Torino, ja si priten tifozët

Botë Kryesore shtojca Sport

Pas mbërritjes së djeshme në Caselle dhe darkës me drejtuesit e Zonjës, portugezi arriti pak para 10 të mëngjesit në J-Medical për vizita mjekësore. Pastaj transferimit në qendrën sportive (ku ai e kishte bërë tashmë një vizitë të shpejtë) dhe nënshkrimi në kontratë që do ta lidhë atë me Juventus për katër sezonet e ardhshme. Cristiano Ronaldo ka mbërritur në Torino pas transferimit të tij nga Real Madridi për 112 milionë euro ku do t’i përfitojë 30 milionë euro për sezon.

Sapo të kryhen praktikat rituale, do të jetë takimi i parë me shokët e rinj të skuadrës dhe me Allegrin. Së fundi, në orën 18:30 konferenca për shtyp në stadium. Në mbrëmje, nisja për në Madrid ku do qëndrojë edhe disa javë pushim. Ronaldo do të bashkohet me grupin bardhezi në fund të muajit.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *