FOTOT/300 vizita në ditë te pediatria e Tiranës, gazetarja shpërthen ndaj gjendjes në spital

Kryesore shtojca Sociale

 

 

Gazetarja Jonida Tashi ka denoncuar sot gjendjen në të cilën ndodhet urgjenca e pediatrisë në spitalin “Nënë Tereza”. Ajo është paraqitur sot në pediatri për të vizituar djalin e vet, por ka gjetur aty një gjendje skandaloze, ku dhjetra prindër qëndrojnë në radhë për të vizituar fëmijët e tyre.

Ja statusi i Jonida Tashit:

Ne Urgjencen e Pediatrise ne QSUT, pervec mashtrimit me pamje endrrash ne media, jo vetem qe nuk ka ndryshuar asgje, por njerezit presin po njesoj per te vizituar femijet. Po, e vetmja gje qe ka ndryshuar eshte shtimi i 3 vendeve te reja te punes ne sportel dhe sigurisht pikturat ne muret e bojatisura bashke me reklamen e digitalb. Dy mjek ne sherbim kane qene deri dje, po dy jane dhe sot. Numri i vizitave po shkon drejt 300.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *