Fotot e Video/ Ata që nuk u panë në finalen e madhe, Macron përshendet kroatët

Botë Kampionati Boteror Kryesore Sport

Franca tashme eshte kampione e Botes dhe te gjithe duhet te heshtin, pasi fitorja e saj 4-2 tregoi se eshte nje ekip qe ka bindur ne kete kompeticion.

Presidenti Emmanuel Macron dhe presidentja kroate Kitarovic ishin ne qender te vemendjes se kesaj finale te cmendur qe dhuroi plot 6 gola.

Macron dhe Kitarovic ne kete finale ne ceremonine e ndarjes se medaljes dhe te dhenies se Kupes mposhten shiun dhe vijuan pershendetjen me futbollistet e te dy ekipeve,

Duhet te vleresohet gjesti i Macron qe ka kerkuar te peshendese lojtaret e Kroacise ne dhomat e zhveshjes. Nje gjest per t’u vleresuar. Gjithashtu per t’u vleresuar ishte gjesti i trajnerit francez qe takon personalisht lojtaret kroate.

Gjurma.al po jep disa nga fotot me pikante e videon e festimit te shfrenuar te Macron ne dhomat e zhveshjes. Fotot jane te panumerta,por keto mendojme se jane me pikantet. e normalisht ne vemendje ka qene “rivaliteti” mes Kitarovic dhe zonjes se Presidentit Macron.

Image result for macron salute croatian

Image result for macron salute croatian

 

 

Related image

French players slide on the rain-soaked pitch as they celebrate with the World Cup trophy after their thrilling 4-2 victory 

Vladimir Putin avea umbrela pregătită! Macron şi Kolinda Grabar-Kitarovic s-au udat din cap până în picioare

Image result for kitarovic macron

President Macron kisses the FIFA World Cup trophy after joining Antoine Griezmann and Didier Deschamps after the game 

A storm-drenched French President Emmanuel Macron celebrates while an official holds up an umbrella for Vladimir Putin

Image result for macron salute croatian players

37250912-2096849717054606-109702016019726336-n_1531686394-5362097

37104456-2096849923721252-7215843020636160000-n_1531686394-8811300 (2)

 

A view down the Champs-Elysees in Paris where French fans gathered to celebrate their team's second World Cup triumph 

 

France v Croatia - 2018 FIFA World Cup Russia FinalImage result for macron salute croatian players

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *