FOTOT/ Cilat janë 10 aktoret më të paguara në botë sipas FORBS

Kinema Showbiz

 

 

  1. Scarlett Johansson është aktorja më e paguar në botë. Johansson, 33 vjeç, mori 40.5 milionë dollarë fitime që nga data 1 qershor 2017 deri më 1 qershor 2018, katërfishimin e të ardhurave të saj nga viti i kaluar, sipas llogaritjeve të Forbes. Ajo ka luajtur Black Ëidoë në filmin e suksesshëm të këtij viti “Avengers: Infinity Ëar” dhe do të kthehet në rolin në këstin e 2019 nga Marvel Studios të Ëalt Disney.

  1. Angelina Jolie, 43 vjeç, fitoi 28 milionë dollarë, kryesisht falë një pagese për filmin “Dëmshpërblimi 2”, i planifikuar për vitin 2020.
  1. Jennifer Aniston, 49 vjeç, e cila ende fiton të ardhura të mbetura nga ‘Friends’ serial i viteve ’90, arriti në vendin e tretë me 19.5 milionë dollarë.

4. Jennifer Laërence, 28 vjeçe, e cila luajti në filmat “Nënë!” dhe “Red Sparroë”, ishte e katërta në listën e Forbes me të ardhura të vazhdueshme nga roli i saj në serinë “X-Men” dhe një kontratë miratimi me markën e modës Christian Dior. Të ardhurat e saj prej 18 milionë dollarësh ishin 6 milionë dollarë më pak se një vit më parë.

  1. Reese Ëitherspoon, 42 vjeç, mori 16.5 milionë dollarë.

6. Mila Kunis fitoi 16 milionë dollarë.

 

  1. Julia Roberts fitoi 13 milionë dollarë.

  1. Cate Blanchett fitoi 12.5 milionë dollarë.

 

  1. Melissa McCarthy fitoi 12 milionë dollarë.

 

  1. Gal Gadot fitoi 10 milionë dollarë gjatë këtij vit.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *