FOTOT/ Nga Romana Vlahutin, tek Eduard Selami e Veliaj: Finalja e Botërorit “çmend” Tiranën

Kryesore Sport

Edhe pse fundjave dhe shumë njerëz ndodheshin në plazh, dhe për më tepër në një orar të papërshtatshëm, finalja e djeshme e Botërorit është ndjekur ethshëm edhe në Tiranë.

Në sheshin “Skënderbej”, kryetifoze e Kroacisë ishte padyshim ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin.

Në krah të saj është shgaqur Eduard Selami, me një bluzë të Francës.

Francën me sa duket ka mbështetur edhe kryebashkiaku Veliaj, pasi kishte stampuar në faqe ngjyrat e flamurit francez.

Më poshtë, disa foto nga atmosfera e djeshme në Tiranë.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *