FOTOT / Nga Sokol Balla dhe Blendi Fevziu te Aulona Musta, ku po i kalojnë pushimet gazetarët shqiptar

Kryesore Showbiz

Pas një viti të lodhshëm pune, të gjithë nxitojnë që të marrin në verë pushimet e tyre dhe të arratisen me miqtë apo me familjarët për t’u relaksuar.

Grupi që i shijon më shumë pushimet me siguri janë edhe njerëzit e medias të cilët janë të detyruar që për hir të profesionit të punojnë orar pa orar.

Gjurma.al ju sjell disa prej vendeve ku njerëzit e medias në Shqipëri po kalojnë pushimet e tyre.

Sokol Balla ka preferuar që pushimet t’i nisë në Santorini të Greqisë ku duket mjaft në formë dhe me mjekër. Por prej andej ai ka udhëtuar drejt e në vendin komunist Kubë, ndërsa ka lënë në shtetin helen mjekrën.

Spikerja bukuroshe e TCH Juli Krisafi ka vendosur që të shkojë me familjen e saj në Vjenë dhe në Çeki. Duket se ajo po merr disa ditë relaksi para se të braktisë TCH ku punoi për shumë kohë për të nisur sezonin e ri në televizionin më të ri që po hapet A2.

Ndërsa Drini Zeqo duket se ka gjetur punën e ëndrrave, ku miksohet puna me kënaqësinë. Zeqo ka shkuar në Kenia dhe Zanzibar për pushime të paguara nga Klan, xhirime për emisionin Check In që nis në shtator.

WWW.GJURMA.AL
Armela Ferko -Borsh- FAXNEWS

WWW.GJURMA.AL

WWW.GJURMA.AL
Sokol Balla mbylli shpejt pushimet ne Santorini per te fluturuar ne Kube. Duket se rruges humbi mjekren

 

WWW.GJURMA.AL
Denisa Ruzi ish gazetare Ora News dhe ish zedhenese e Lindita Nikolles

 

 

Erikleda Dorezi ABC NEWS

WWW.GJURMA.AL
Ina Qirjo News 24
Zhaklina Gjolla, pas pushimeve ne jug, sa ne Vjose aq dhe ne Himare, fluturoi ne kete fillim gushti ne Bergen, qytet Norvegjez i njohur per hiking dhe klime
Drini Zeqo ne Kenia dhe Zanzibar për pushime te paguara nga Klan, xhirime per emisionin Check In qe nis ne shtator
WWW.GJURMA.AL

Erjon Skendaj dhe bashkeshortja e tij gazetare Flutura pushime me familjen ne Kavaje / News 24 dhe radio RASH

 

Juli Krisafi me familjen ne Vjene dhe Prage, para se te kthehet per projektin e ri ne A2

 

Jetona Kocibelli ne Costa Brava, dhe ne Barcelone-TCH

Lira Burgija me te dashurin ne Chianti, prane Firenze
Armand Bajrami, Livadh -ABC

 

Bukuroshja e Ora News, Manjola Hasa -lichnos ne Greqi

Rajmonda Lajthia- Bjondja seksi e Vizion Plus

 

Oriela Nebijaj dhe Fevziu ne Dhermi
Aulona Musta dhe burri i saj Tomi, pushime ne Kube para disa ditesh, tani ne jug Kube

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *