FOTOT/ Përplasjet fizike, truproja mbron Ramën në parlament, thyhet tabela e votimit

Politikë shtojca
11:52-12/04/2018 GJURMA
Deputetët e opozitës kanë qëlluar me çfarë kanë pasur në dorë drejt Edi Ramës dhe ministrave të qeverisë, që ishin ulur në vendet e tyre në Kuvend. Nga pamjet që vijnë nga kuvendi duket se badigardi personal i Edi Ramës është afruar pranë kryeministrit për ta mbrojtur me një çadër, ndërsa nga ministrat duket se e ka pësuar Ditmir Bushati.
Pas dy ore tensioni dhe kaosi nga opozita, Kuvendi ka mbyllur punimet me votimin e projektligjeve vetëm me votat e PS. PD dhe LSI mbajtën të bllokuar gjatë gjithë kohës foltoren, por kjo nuk e pengoi Kuvendin të votonte projektligjet e parashikuara në rendin e ditës.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *