Fotot prekese kur vajza e vogël dhe kolegu që i shpëtoi shpërthimit i japin lamtumirën major Tanushit

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Të parët që u përkulën mbi arkivolin e mbuluar me flamurin kuqezi, të majorit Klodian Tanushi ishin familjarët  ndërsa moment prekës ishte parakalimi para fotos i bashkëshortes me të bijën 1 vjeç e gjysmë. Dhe më dy djemtë e tij të vegjël bënë homazhe duke puthur arkivolin e babait të tyre.

Në homazhe për ti dhënë lamtumirën ishte edhe reshteri Julian Kapaj, i cili arriti ti shpëtonte shpërthimit të minës në Letoni më 6 maj.

Po ju sjellim disa foto të tjera nga ceremonia e lamtumirës e “Dëshmorit të Atdheut”


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *