FOTO+VIDEO/ Po pinte kafen e mëngjesit i vetëm, si u vra me breshëri plumbash biznesmeni (Pamjet nga vendi i ngjarjes)

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Publikohen pamjet nga vendi i ngjarjes ku mbeti vrarë 35-vjeçari Besnik Hida sot në Lushnjë. Ngjarja ndodhi rreth orës 08:15 në lagjen “Skënder Libohova”, teksa Hida ndodhej në një lokal.

Gazetari Julian Kasapi raporton për ‘BalkanWeb’ se 35-vjeçari, pronar i një pike grumbullimi makinash, ishte ulur në lokal i vetëm në katin e dytë, kur një person i është afruar dhe ka hapur zjarr me breshëri kallashnikovi, duke e lënë të vdekur në vend.

Pak pas krimit, autori është larguar me makinë, ku e priste një tjetër person. Aktualisht policia ka ngritur postblloqe, ndërsa po vijon punën për kapjen e autorëve të ngjarjes.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri 12345PreviousNext
“Sot rreth orës 08:15, në një lokal në lagjen “Skënder Libohova” Lushnjë, dy persona ende të paidentifikuar, kanë qëlluar me armë zjarri automatike në drejtim të shtetasit B.H, 35 vjeç, i cili ka ndërruar jetë. Autorët janë larguar nga vendngjarja me një automjet ku në ndjekje të tyre janë vënë shërbimet e Policisë Lushnjë
Policia ka ngritur pika të shumta kontrolli në hyrje-dalje të qytetit , në aksin rrugor Lushnjë Tiranë, Lushnjë Fier dhe Lushnjë Berat.
Për zbardhjen e ngjarjes menjëherë është ngritur grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Lushnjë.
Një grup specialistësh nga Departamenti i Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit është nisur për t’i ardhur në ndihmë grupit hetimor me qëllim zbardhjen sa më shpejtë të ngjarjes”, deklaron policia.
(ed.me/BalkanWeb)

foto galeri

foto galeri foto galeri

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *