Gazetares i sos durimi me burrat shqiptarë: Janë si gay, bëjnë si langaraq pas grave italiane

Kryesore Lajme shtojca Sociale

 

 

Gazetarja Eglantina Nikollaj ka zgjedhur Vlorën për të kaluar pushimet e kësaj vere. Por ndërsa shumica e pushuesve këtë vit kanë patur problem çmimet e larta dhe nivelin e ulët të shërbimit, Nikollajt i ka bërë përshtypje një fenomen tjetër që shoqëron sot plazhet shqiptare. Praninë e shumë emigrantëve që janë kthyer për të kaluar pushimet në Shqipëri dhe sjellja e tyre ndaj partnerëve të huaj.

 

Ja postimi i plotë:

 

Duhet me dit italishten rrjedhshem nese vjen ne Vlore. Shezlonget gjithandej me keta meshkujt “shqiptaro-italiane”. Pastaj ai momenti kur harrojne dhe flasin ndonje fjale shqip me ate theksin italian, duken krejt si nga komuniteti tjeter. Femijet, asnje llaf shqip. Grate i kane italiane, se nuk i merrnin ndryshe dokumentet. Pastaj nis kjo sjellja idjote qe kemi ne po qe i/e huaj. Do gruaja nje pice sa per nxemje para dreke? Vrap burreci shqiptar. Do cik me vone nje birre ajo. Vrap ky, biles shoqeruar me patatina e ndonje kikirik. I mbarohen cigaret asaj. Opo vrap ky. Do ajo me u ly me krem se nuk ia kap krahu kurrizin, si langaraq ky, ndonese shpina e vet po i nxjerr tym. I vjen femijes me ik banje. Perdore ky. Ketij i them bure une 😊🙉🙉

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *