Gazetari Idro Seferi i dhuron fjalor të gjuhës shqipe Vuçiçit, ja çfarë i shkruan

Rajon Rrotull

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka pranuar sot dhuratë fjalorin e gjuhës shqipe nga korrespondenti i TV Klanit, Idro Seferi.

“Ekselencës  së tij, Presidentit Aleksandër Vuçiç ia dhuroj fjalorin tim personal për t`u kuptuar më mirë në të ardhmen sesa në të kaluarën”, shkruan ai në dedikimin për fjalorin që ia dha gjatë një interviste që realizoi me kreun e shtetit serb.

Disa dite me pare Vuçiç ne nje deklarate per mediat do te fliste shqip dhe kjo beri buje. Madje ai iu drejtua edhe gazetari Seferi nese i kishte shqiptuar mire fjalet gjate prezantimit te kandidateve te listes Serbe per zgjedhjet ne Kosove.
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *