Gjendet i pajetë në burgun e Peqinit anëtari i grupit të vrasësit me pagesë, Julian Sinanajt

Kronike Lajme

Një i dënuar përjetë në burgun e Peqinit është vetëvarur në kushte depresive. Burime të rezervuara konfirmuan për Panorama se personi që i dha fund jetës është Andon Mëhillaj.

Mëhillaj njihet si anëtar i grupit të Julian Sinanajt, i dënuar si vrasës me pagesë.

Për ngjarjen nuk kanë reaguar ende organet kompetente. Sakaq, pritet ekspertiza për të përcaktuar shkakun e vdekjes së tij.

Mëhillaj dhe disa të afërm të tij dyshoheshin si porositësit e krimeve të pranuara nga Julian Sinanaj.

44-vjeçari i cili njihej si anëtar i bandës së tritolit ishte dënuar në 2017 nga Apeli i Krimeve të Rënda.

 

-800-0-56117df5981fd787d49411f2f29f53d7

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *