Gjykata liroi administratorin e ‘Gulf’, Braçe: Drejtësia e vjetër vlen për ata që kanë para

Lajme Politikë

Deputeti socialist, njëherazi kryetar i komisionit parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Erjon Braçe, ka reaguar pas lirimit nga Gjykata të administratorit të kompanisë, “Gulf”, Albano Aliko. Braçe shkruan në Facebook se lirimi i Alikos u bë nga drejtësia e vjetër e cila dha një tjetër vendim sipas tij skandaloz në favor të atij që ka para.

Postimi i Braçes në Facebook:
Çunat e ‘Gulf’ janë mbi qytetarët. Sepse për këtë sistem gjyqësor qytetari është i fundit fare, fare. Sepse kjo drejtësi e vjetër vlen veç për ata që kanë para shumë, madje dhe para që vijnë prej mashtrimit të mijëra qytetarëve.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *