Goditje të tjera tërmeti gjatë natës, ja ku është zhvendosur epiqendra

Kronike Kryesore

Te tjera lekundje termeti jane regjistruar gjate nates dhe oreve te para te mengjesit te dates 17 korrik.

Nderkohe qe deri ne oret e vona te nje dite me pare epiqendra vijonte te ishte Gjiri i Lalezit, pak me vone, ajo u zhvendos fillimisht drejt Vlores, me pas ne Fier, e se fundi ka goditur ne Vore.

 

Per fat nuk ka pasur vend per panik e frike, pasi lekundjet kane qene te lehta me magnitude me e larta 2.

Ja tabela 

termete

 

 

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *