Grupi ABBA ribashkohet pas 35 vitesh

Showbiz

Gjurma 27/04/2018

Një lajm i mirë vjen për botën muzikore, grupi i famshëm ABBA, i viteve ’80 ka vendosur që të ribashkohet pas 35 vitesh.

Ata mësohet se kanë regjistruar dy këngë të reja.

Grupi vendosi të kthehet në studio pas 35 vjetësh. Një nga dy këngë të reja quhet “Unë ende kam besim në ty” dhe do të lançohet në dhjetor.

“Të katër ne menduam se, pas 35 vjetësh, do të ishte kënaqësi të ktheheshim së bashku dhe të regjistrojmë këngë të reja”, thuhet në deklaratën e lëshuar pak kohë më parë nga ABBA.

Në këtë pikë, pra, mund të flasim për një bashkim të vërtetë. Të katër suedezët do të kthehen me dy këngë të reja, nga të cilat unë ende kam besim në ty, është caktuar për në dhjetor 2018.

Lajm i mirë për fansat dhe nostalgjikët. “Ndihej sikur ishim në një pushim të shkurtër” vazhdon ABBA në njoftimin për shtyp. Një festë që zgjati 35 vjet, por që, ashtu si çdo festë e mirë që respekton, përfundon herët a vonë. Dhe tani është koha për t’u kthyer në punë.

“Ne gjithashtu do të kemi një moshë të caktuar, por kënga është e re. Dhe kjo tingëllon nga Perëndia!

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *