Haradinaj i përgjigjet Thaçit nga Vlora: Kufijtë nuk lëvizen me fjalë

Kryesore Politikë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur homazhe në varrin e Ismail Qemalit në Vlorë.

Nga Vlora ai iu është pëgjigjur Thaçit mbi duke thënë se “kufijtë nuk lëvizen me fjalë”.

Ramush Haradinaj: Kufijtë e Kosovës janë arritur si rezultat i një epilogu lufte.

Përsa i përket opsionit të një referendumi u shpreh se fatmirësisht jetojmë në demokraci dhe ky është një opsion.

Ndërkohë për shkeljet kushtuetuese nënvizoi se janë retorikë politike asgjë më shumë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *