Harry Kane lë pas Ronaldon dhe shënon emrin për golashënuesin më të mirë të Botërorit

Kampionati Boteror Sport

Harry Kane shënon emrin në listën e lojtarëve pretendent për të qenë golashënuesi më i mirë i Kampionatit Botëror të Futbollit “Rusi 2018”. Kapiteni i anglezëve arriti të shënojë sot 3 gola në ndeshjen kundër Panamasë duke shkuar në 5 gola në total në dy ndeshjet e luajtura. Ai në këtë mënyrë lë pas Kristiano Ronaldon me 4 gola duke u bërë pretendenti kryesor për “Këpucën e Artë” të Botërorit. Natyrisht mundësitë që kjo të ndodhi janë të mëdha, duke parë edhe ecurinë shumë të mirë të Anglisë në këtë Botëror, e cila ka shumë shpresa të eci edhe më tej.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *